BOJACK 5x20mm 3 A 3 amp 250 V 0.196x0.787 Inch F3AL250V Fast Blow Glass Fuses(Pack of 20 Pcs)
Sale Sold out
Tax included. Shipping calculated at checkout.
Brand: BOJACK
Color: Silver
Features:
  • BOJACK 20 Pcs High Quality Fast-blow Glass Fuse
model number: BJ-FBGF-3A
Part Number: BJ-FBGF-3A
Details: BOJACK 20 high quality quick fusion fuses. Fuse dimensions: 5 x 20 mm/0.2 x 0.78 inches. Fuse current: 3 A. Fuse voltage: 250 V. Quantity per pack: 20 pieces. Packed in a plastic case BOJACK 20 high-quality quick-melt fuses.
Fuse dimensions: 5 x 20 mm/0.2 x 0.78 inches.
Fuse current: 0.5 A
Fuse voltage: 250 V.